הובלת פסנתרים בצורה בטוחה

הובלת פסנתרים בצורה בטוחה

הובלת פסנתרים – לעשות את זה נכון ובטוח

לכל אחד זה קורה לפחות פעם בחיים, הרגע הזה שמחליטים לעבור דירה. אין רגע מרגש מזה, תחושת רעננות מורגשת באוויר, הכל בתנועה וכולם מחכים כבר ליום שבו נתמקם בבית החדש שלנו. רוב האנשים אוהבים לדמיין את התוצאה הסופית, אבל למען האמת, עד שמגיעים לשם יש כברת דרך מורכבת באופן יחסי. כי בסופו של דבר, מדובר בלהעתיק את החיים למקום אחר, לקחת כל פרט ופרט ולהוביל אותו למקום חדש. בני האדם של המאה ה-21 הם יצור אגרן שאין כדוגמתו, בגלל זה נוכל לראות לא מעט נותני שירות בתחום ההובלה. אבל האם כל מוביל באמת מוכשר להוביל את כל הפריטים בדירה? לא בטוח.. כשמדובר בהובלת פסנתר, כל התמונה משתנה. הפסנתר הינו כלי עדין שיש להתייחס אליו בצורה שונה. אם רכשתם פסנתר בשנים האחרונות, כנראה שאתם מבינים על מה אנחנו הולכים לדבר במאמר הבא נבין למה ואיך לעשות את זה נכון. מוכנים? בואו נתחיל!

למה מתייחסים לפסנתר בצורה שונה משאר הרהיטים?

נתחיל באמירה הבאה: אם  שומרים על פסנתר בצורה נכונה, מתחזקים אותו ומשקיעים בו, כלי זה מסוגל להחזיק אפילו מאות שנים, ואפילו להשתבח עם הזמן. הפסנתר עשוי עץ, זאת בעצם המעטפת שמכנסה את כל המכניקה המורכבת בתוך הכלי. הפסנתר אולי כלי מאסיבי אך אל תטעו, מדובר בכלי עדין. כל תזוזה לא נכונה יכולה לשבש את המכניקה של הכלי. עם הזמן, מובילים פיתחו שיטות נרחבות ובטוחות להובלת פסנתרים וכיום ניתן למצוא מובילים עם התמחות מיוחדת בהובלת פסנתרים, אך לפני שתסגרו עסקה עליכם לברר את הנושא ולהיות בטוחים שאכן כך הדבר.

איך מתבצעת הובלת פסנתר?

אם היינו צריכים לסכם את התשובה במילה אחת היינו אומרים כך: בזהירות. אבל יש לנו מאמר שלכם לכתוב, אז נפרט עוד טיפה. לפני שמתבצעת ההובלה עצמה, יש לתכנן ולהבין כיצד לעשות זאת. להבין את דוגל הפסנתר ואת גודל הבית שאליו מתבצעת ההעברה. להחליט האם צריך מנוף או שמספיק כמה מובילים חסונים שיעשו זאת בעצמם. ברגע שהפסנתר נכנס למשאית ההובלה, חשוב מאוד לעטוף אותו בניילון עבה וקשיח על מנת להגן עליו במהלך הנסיעה ולמנוע נזקים מיותרים. יש לשקול האם צריך לפרק את רגלי הפסנתר במהלך הנסיעה על מנת לשמור על יציבות הפסנתר.

תכנון דרך ההובלה הינו גם מהלך חשוב שיסייע להובלת הפסנתר בצורה הבטוחה ביותר. על המוביל לדעת מראש באיזה דרך הכי בטוח להוביל את הפסנתר מנקודה X לנקודה Y. דברים שצריך לקחת בחשבון: הימנעות מכבישים משובשים, הימנעות מדרכים המרובות פניות ודרכים עקלקלות.

לסיכום
קחו בחשבון שכל מוביל שתשאלו אותו האם הוא מתעסק עם הובלת פסנתרים, כנראה יגיד לכם שכן. לפני שתסגרו הובלה, נסו להבין האם כך הדבר. זכרו לשאול אותו אודות התהליך ועל צורת העבודה. אם הדברים אכן תואמים את מה שכתבנו במאמר זה, כנראה שמדובר במוביל פסנתרים אחראי ומנוסה.