כל מה שצריך לדעת על הובלה ימית

כל מה שצריך לדעת על הובלה ימית

כל מה שצריך לדעת על הובלה ימית
 

שילוח ימי לחו"ל הפך בימינו לפעולה יום יומית. יחסי המסחר המואצים, הסכמי הסחר שיצרו גושי המסחר הבינלאומיים ועידן הגלובליזציה בכללו – גרמו לכך שחברות רבות מתמודדות באופן תדיר עם נושא הובלת סחורות לחו"ל בדרך האוויר או הים.

ההובלה הימית כוללת נושאי לוגיסטיקה רבים שחשוב לקחת אותם בחשבון לפני שמתחילים לבצע את המשלוח בפועל. בנוסף, יש היום חברות מקצועיות רבות שמתמחות בתחום ההובלה האווירית והימית והן דואגות לכל נושא הובלת הסחורה מרגע צאתה מפתח העסק בארץ ועד להגעתה לכתובת היעד בחו"ל. שימוש בשירותי חברות אלה יכול להקל עליכם את כל הטיפול הלא פשוט שכרוך בהובלה לחו"ל כולל: לוגיסטיקה, נהלי מכס בארץ ובחו"ל, מילוי טפסים, אריזה נאותה ועוד.
 

לפניכם חלק מהמידע שחשוב לדעת  אודות שילוח משלוחים לחו"ל:
 

כתובת היעד – יש לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי שהמטען שלכם יגיע ליעדו. לכן, המטען צריך להיות ארוז כראוי כאשר כתובת היעד מופיעה לא רק על גבי האריזה אלא גם בתוכה. קחו בחשבון שבמהלך המסע עלולה תווית הכתובת החיצונית להתנתק, ואז ניתן יהיה להיעזר בכתובת שרשומה בתוך האריזה.

כתובת השולח והנמען – רשמו על התווית את הכתובת המלאה של הנמען יחד עם הכתובת שלכם, שולחי המטען. הכתובת צריכה לכלול לא רק את כתובת הדואר אלא גם את מספר הטלפון. למה חשוב לרשום גם את הכתובת של השולח? ובכן, התשובה בוודאי ברורה. אם מסיבות כלשהן המטען לא יגיע ליעדו, אפשר יהיה להחזיר אותו לשולח. אם אתם מצרפים תלושי אריזה למשלוח, יש להדביק אותם ליד תווית כתובת הנמען.

גודל ומשקל המטען – חברות בתחום השילוח מכירות את מגבלות המשקל והגודל שקיימות בארץ היעד. חשוב לדעת זאת. גודל מטען חריג או משקל עודף עלולים לגרום לכך שהמטען יוחזר לשולח. לפעמים הפתרון יכול להיות חלוקת המטען למספר חלקים קטנים וקלים יותר, כך שכל אחד מהחלקים יעמוד במגבלות הגודל והמשקל. זו דרישה חשובה מאד שמומלץ בהחלט לא להתעלם ממנה.

טפסים שיש למלא – אם אינכם משתמשים בשירותי חברת הובלה, חשוב מאד לבדוק כראוי כל מה שקשור לנוהל המשלוח כולל הטפסים שיהיה עליכם למלא כדי שהמשלוח יצא לדרך. טפסים אלה מתבררים כחשובים מאד במקרים שבהם חלים חילוקי דעות והמשלוח משום מה לא הגיע ליעדו. הטפסים יהיו ההוכחה לכך שאכן שלחתם את המשלוח לחו"ל והכל מתנהל כראוי.
 

*****