מתי כדאי להשתמש במנוף הרמה?

מתי כדאי להשתמש במנוף הרמה?

מנוף הרמה

מנוף הרמה הוא אחד מסוגי המנופים הפופולאריים ביותר וזאת משום התפקידים אותם הוא ממלא. ניתן למצוא מנוף זה בכמעט כל אתר בנייה ובמשאיות של חברות הובלה. בנוסף, יש לו שימושים רבים אחרים, כמו למשל הרמת כיסאות גלגלים וציוד סיעודי נוסף.

 

סוגים שונים של מנופי הרמה


חשוב לדעת כי ישנם סוגים שונים של מנופי הרמה ועיקר השוני ביניהם בא לידי ביטוי בגובה אליו הם יכולים להגיע וביכולת העמסה שלהם. באתרי בנייה בדרך כלל בוחרים במנופים אשר יכולים להגיע להעמסה של משקל גבוה וגובה מקסימאלי וזאת לעומת המנופים בהם משתמשים בתחום הסיעוד. באתרי בנייה תמיד קיים צורך להרים  סוגים שונים של משאות כבדים אל קומות גבוהות במהלך הבנייה, לכן לא ניתן להתפשר על סוג המנוף אותו בוחרים, דבר אשר תקף גם לגבי בניינים אשר עוברים שיפוצים.

 

שימושים שונים למנופי הרמה

 

  • אתרי בנייה- בבניית בית חדש צריך להעביר חלקים כבדים וחומרים בעלי מסה ממקום למקום וכן לקומות גבוהות. כאן תמיד יעשה שימוש במנופים מסוג הרמה מקסימאלית.
  • שיפוצים- פעמים רבות מבצעים שיפוצים חיצוניים לבניין קיים או הרחבות. מנופים אלו משמשים להעברה של חומרים כבדים ממקום למקום.
  • הובלות- בתחום ההובלות משתמשים פעמים רבות במשאיות עליהם מותקן מנוף הרמה. השימוש במנוף מאפשר להעמיס על המשאית בקלות חפצים כבדים או חריגים בגודלם או מגוון חפצים בבניינים ללא מעלית. פעמים רבות משתמשים במנופי הובלה למטרת פינוי דירה, העברת פסנתרים, מקררים, מזנונים גדולים וכבדים ועוד כל ציוד כבד הצורך כח של מנוף.
  • סיעוד ונכות- ישנם מנופי הרמה אשר משמשים אנשים הסובלים ממגבלות גופניות שונות. כאן תפקידו של המנוף הוא להעביר את האדם ממכונית הסעות אל כסא הגלגלים או לעזור לנכה לעבור מהכסא אל השירותים. כאן מדובר בדרך כלל על מנופים אשר יכולים להרים עד 150-200 קילוגרמים ולשאת לגובה של עד שני מטר.

 

מנוף הרמה- נקודות חשובות

  • מכירה או השכרה- ניתן לקנות מנוף או לשכור אותו. יש לקחת בחשבון כי מדובר כאן על הוצאה גדולה ולכן יש לעשות חישוב נכון ולהגיע למסקנה באם יעשה שימוש בתדירות גבוהה לאורך כל השנה או שמא מדובר במנוף אשר ישב בעסק וישמש אתכם במקרים בהם אתם זקוקים לו.
  • אחריות וביטוחים- יש לקחת בחשבון כי מנופי הרמה חייבים להיות מבוטחים ולעבור את הטיפולים הדרושים בהתאם להוראות היצרן. אם החלטתם לשכור מנוף מחברה וודאו כי הם מאפשרים אחריות תיקונים, ביטוח ועוד.
  • דפוס שימוש- חשוב לבחור מנוף המתאים מבחינת גובה וכושר העמסה וכן להחליט האם אתם מעוניינים במנוף הרמה מסוג סל אשר מורכב של משאית (משמש בדרך כלל חברות הובלה) מנוף הידרואלי מסוג הרמה המותקן על משאית כבדה או מנוף עם מפרק אשר מתקפל ועוד.